O informace a zábavu se postará osvědčený tým redaktorů, mezi které přibyla posila v podobě režiséra Dana Svátka, který oblažil českou kinematografii snímky Ztracení, nebo nedávným Blízko nebe. Zkrátka a dobře, i když se říká Březen za kamna vlezem, Filmagoři za kamna nelezou. Jejich cesty vedou k nejbližší trafice. Proč? Protože Filmag.
DVD přílohy:
ZKROCENÁ HORA
Jak říkal Eric Cartman, umělecké filmy jsou o dvou teplých kovbojích, kteří jedí puding. Není to pravda. Ve Zkrocené hoře se puding nejí.
Režisér Ang Lee se proslavil hlavně díky velko-kung-fu filmu Tygr a drak, který oživil zájem o nadreálné mlátičky… ale na triku toho má víc, než průměrný bezdomovec. Jen s tím zásadním rozdílem, že v jeho případě to nejsou zvratky, ale psychologická dramata. Rodinné problémy, životní problémy, válečné problémy – a teď i sexuální problémy. Zjistit o sobě, že vás láká (jak praví klasik) více nežli dívčí záda teplá prdel kamaráda… to není zrovna příjemné. A což teprve, když jste kovboj. Když jste totiž kovboj, tak jste symbol chlapství, jste ikona – a vaším posláním je jezdit na koni po nekonečných pláních, koukat se do dálky a dělat reklamy na cigarety. Je celkem jasné, že když o sobě něco podobně nechutného zjistíte, děláte všechno proto, aby to nevybublalo na povrch… jenže někdy jsou city silnější než vy. A tak, i když se oba hrdinové tohohle atypického milostného dramatu snaží, seč jim jejich kovbojské síly stačí, láska je silnější než oni. Ale tahle láska hory nepřenáší. Ani zkrocené. Tahle je srovnává se zemí. Ang Lee dokáže o vztazích vyprávět s velkou přesvědčivostí, takže tenhle film zaujme i diváka, který zrovna kráse mužského těla neholduje. Taky film dostal Oscara za režii, hudbu a scénář – a byli na něj nominovaní oba představitelé hlavních rolí. Právem. Film stojí na perfektních výkonech jak Heatha Ledgera, tak Jakea Gyllenhaala. Do toho si ještě přihoďte skvělou kameru a podmanivé záběry (teď mluvím o přírodě) a máte instantní filmovou lahůdku, která je nejen stravitelná a chutná, ale navíc má tu výhodu, že vydrží dlouho teplá.
MOJE SESTRA VLKODLAK II.
Kanaďani se považují skoro za vzor slušnosti, zdvořilosti a neškodnosti. Kanadský horor… to je skoro něco jako muslimské porno.
Prostě to k sobě nejde. Ale přesto se občas něco takového objeví – a mezi nejslavnější kanadské bafárny patří série Moje sestra vlkodlak. Což není zrovna nejšťastnější překlad originálního názvu Ginger Snaps. Už jen proto, že v druhém díle žádná sestra nevystupuje. Ta vzala v prvním díle za své a z Brigitte se stal jedináček. Jenže i když postavy umírají, tak vlkodlačí nákaza žije dál – tentokrát právě v Brigitte. Ta se se svým prokletím snaží bojovat, ale bezvýsledně. Nemoc ji táhne ke dnu. Bohužel jediný lék, který jí zabraňuje v tom, aby za úplňku trhala své bližní na kusy, je považovaný za drogu, a tak nakonec skončí v léčebně drogově závislých. Věřte nám – zavřít vlkodlaka mezi psychicky narušené feťáky není zrovna způsob, jak se postat o klid a mír v léčebně. Na druhou stranu je pak velká šance, že většina z nich už na drogu nikdy nesáhne. Někteří proto, že realita překoná i ty jejich nejsjetější halucinace… a jiní proto, že budou mrtví. Navíc se zdá, že Brigitte není v léčebně sama, která něco skrývá. Možná je tu monster víc.
Moje sestra vlkodlak II. je hodně úspěšným pokračováním hitového prvního dílu. Někteří kritici dokonce tvrdí, že jedničku překonala. Nabízí nejen bafačky, ale i atmosférické prostředí léčebny, prokreslené charaktery, psychologii… a dokonce i zajímavý příběh. Taky samozřejmě zajímavou hrdinku, která se snaží bojovat proti své „chorobě“ a uchovat si aspoň nějaké zbytky lidskosti. A navíc je tu skupinová masturbace, což se přece jen hned tak nevidí.