Prezident Sarkozy chce vlajku Evropské unie na Hradě. Francie chce oslabit české předsednictví. Francie by si chtěla prodloužit šéfování EU. Tak to je jen pár titulků z denního tisku, ukazující na fakt, že Francie je země, která má v prosazování svých zájmů jistou tradici i kontinuitu. Chceme-li se poučit z historie, nabízí se nám možnost ve čtvrtek 15. ledna 2009, kdy s podporou Reflexu vychází šestý díl série Nesmrtelní válečníci, věnovaný Napoleonovi. Cena 49,- Kč.
Dne 9. listopadu 1799 provedl generál Napoleon Bonaparte v Paříži státní převrat, sesadil direktorium a stal se členem tříčlenného konzulátu. V roce 1804 byl schválen a vydán Napoleonův občanský zákoník.
V roce 1802 získal Napoleon Bonaparte doživotní hodnost konzula. Roku 1804 bylo ve Francii vyhlášeno císařství v čele s Napoleonem Bonaparte. Francie dobyla pod vedením generála Napoleona Bonaparte značná území v severní Itálii a donutila Rakousko a Prusko uzavřít mír.
Bitva u Slavkova se konala roku 1805 a poraženo v ní bylo Rakousko a Rusko. V roce 1806 přestala existovat Svatá říše římská národa německého a z ostatních států kromě Pruska byl utvořen tzv. Rýnský spolek.
Roku 1815 byl Napoleon Bonaparte definitivně poražen v bitvě u Waterloo, jako zajatec Velké Británie strávil zbytek života na ostrově Sv. Heleny.
V bitvě u Slavkova bojovali císařové Napoleon I., František II. a car Alexandr I. Dvojbitva u Jeny a Auerstadtu se konala roku 1806 a císař Napoleon Bonaparte v ní porazil Prusko. V kontinentální blokádě měly evropské země zakázáno obchodovat s Velkou Británií a jejími koloniemi.Napoleonovi Bonaparte se nikdy nepodařilo dobýt Velkou Británii a Španělsko.