Ve středu 7. prosince 2016 společnost Filmexport Home Video uvádí za 99,- Kč další pamětnickou novinku, drama Taková láska. Příběh dívky, která měla příliš ráda.
Imaginární postava Pána v taláru zkoumá na rekonstrukci celého příběhu vinu za zmařený lidský život mladé posluchačky práv Lídy Matysové, která spáchá sebevraždu.
Studentka práv Lída Matysová vejde do prázdného bytu. Pokusí se telefonovat, ale spojení je přerušeno. Lída otočí kohoutek plynu naplno a ulehne. Pán v taláru, který se objeví v místnosti, začne Lídě i lidem z jejího okolí klást otázky, které mají osvětlit události, které vedly mladou ženu až k tragickému řešení situace.
Lída před pěti lety chodila v Brně s Petrem Petrusem, ale vztah se rozpadl, když se dívka přestěhovala s matkou do Prahy. Docent Petrus se pak oženil a narodil se mu syn. Lída se po čase zasnoubila s inženýrem Milanem Stiborem. Na jeho naléhání svolí ke svatbě, také proto, aby vyřešila své neutěšené rodinné poměry. Den před svatbou se bývalí milenci potkají na právnické fakultě, kam přijel Petrus učit. Vzájemné city se prudce oživí a Lída se na svatbu nedostaví.
Okolí je vztahem ženatého muže k vlastní studentce pobouřeno. Lída se rozchází se Stiborem, který prostřednictvím své matky způsobí na fakultě skandál. Lídina matka vyhledá v Brně Petrusovu ženu a ta přijede do Prahy. Petrus se chtěl skutečně rozvést a vzít si Lídu, ale když zjistí, že by to ohrozilo jeho dosud úspěšný život, začne kolísat. Nechce přijít o dítě a přestane být pro Lídu oporou.
Pán v taláru přemlouvá Lídu, aby si vše rozmyslela. Omámená dívka se pokusí otevřít okno, ale již je pozdě…
Na csfd.cz 71 procent: Vlastně banální příběh je povýšen nápaditým zpracováním a hereckými výkony.
Žánr: Drama
Země původu: Československo
Rok vzniku: 1959
Délka: 76 minut
Kinopremiéra v ČR: 2. října 1959
Režie: Jiří Weiss
Pomocná režie: Pavel Kopta
Asistent režie: Zdenka Pešulová, René Mattes
Námět: Pavel Kohout (divadelní hra Taková láska)
Scénář: Pavel Kohout, Jiří Weiss, Jiří Brdečka
Technický scénář: Jiří Weiss
Produkce: Rudolf Fencl
Kamera: Václav Hanuš
Druhá kamera: Josef Hanuš
Střih: Miroslav Hájek
Zvuk: Miloslav Hůrka
Kostýmy: Ota Janeček, Marie Jindrová, Marie Broncová
Masky: Otakar Košťál, Jiří Šimon, Marie Zedníková
Architekt: Karel Škvor
Odborný poradce: Ota Janeček /umělecká spol./
Spolupráce: Oldřich Okáč
Společnost: Filmové studio Barrandov, skupina Feix – Daniel
Hrají: Marie Tomášová (studentka Lída Matysová), Vladimír Ráž (docent JUDr. Petr Petrus), Svatopluk Matyáš (ing. Milan Stibor, Lídin snoubenec), Miloš Nedbal (pán v taláru), Jarmila Smejkalová (rentgenoložka MUDr. Lída Petrusová), Jiřina Šejbalová (Milada Matysová, Lídina matka), Marie Vášová (Vendulka Stiborová, Milanova matka), Alena Kreuzmannová (studentka Majka, Lídina kamarádka), Felix le Breux (operní tenor Otomar), Bedřich Karen (děkan právnické fakulty), František Vnouček (poslanec profesor Drvota), Taťána Vavřincová (sekretářka), František Miška (dr. Král, Petrův přítel), Miloš Nesvadba (student-šprýmař), Milka Balek-Brodská (správcová), Rudolf Princ (strýc Rudolf Vaněk), Elena Hálková (teta, Vaňkova žena), Vladimír Klemens (vrchní v kavárně), Fanda Mrázek (vedoucí květinářství), Josef Bláha (poslanec), František Šlégr (hlídač v parku), Miroslav Svoboda (ceremoniář na radnici), Hermína Vojtová (žena na nádraží), Josef Příhoda (muž na nádraží), Vítězslav Černý (divák na hokeji), Oldřich Daněk (divák na hokeji), Jiří Krampol (student), Zuzana Fišárková (studentka), Václav Wasserman (divák), Jiří Weiss (divák koncertu), Stanislav Langer (profesor), Gabriela Bártlová-Buddeusová (sousedka), Josef Steigl (soused), Blažena Kramešová (prodavačka v květinářství), Věra Schubertová (studentka), Karla Chadimová (dívka v tramvaji), a další
Údaje o DVD:
Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky
Titulky: česky pro neslyšící
Obraz: černobílý PAL DVD5 4:3
Bonus: žádný