Společnost Filmexport Home Video pokračuje v balení starých titulů do kompletů a místo v původně ohlášený pátek 24. července 2015 se balíček 3x Válečný dokument 2 za 149,- Kč má na pultech objevit už ve středu 22. července 2015.
Heinrich Himmler: Profil masového vraha (Heinrich Himmler: Anatomy of a Mass Murderer)
režie: Michael Kloft, Německo, 2008, 52 min.
Heinrich Himmler je považován za vtělení masového vraha. Jako raný Hitlerův stoupenec se Himmler pomalu ale jistě vypracoval až na post jednoho z nejmocnějších „prefektů“ nacistického Německa. Vytvořil pseudonáboženský řád a jeho SS působila jako velmi obávaný nástroj teroru. Díky vzácným a dosud nepublikovaným archivním materiálům, fotografiím historických míst a záznamům rozhovorů s vybranými osobami tento filmový životopis ukazuje jak a zejména proč se z Himmlera stala „zrůda lidských dějin“.
Zvláštní zbraně 2. světové války (Weird Weapons of World War II)
režie: Martin O´Collins, Velká Británie, 2005, 2x 45 min.
– Tyto dva dokumenty otevírají Pandořinu skříňku podivných, úžasných, ale i strašidelných zbraní 2. světové války. Některé z nich byly natolik neskutečné, že se nikdy nedostaly dále než do fáze návrhu. U jiných byly vyrobeny a testovány jejich prototypy. Další byly použity v boji s hrůzostrašným účinkem. Ať se jednalo o smrtící paprsky a obrovské drátěné sítě na obloze, které měly zachytit bombardéry, přes létající talíře, válečné lodě vytesané z ledových ker či tanky s raketovým pohonem – představivost a vynalézavost spojeneckých i nacistických expertů v oblasti zbraní a jejich šílené snahy překonat nepřítele a vyhrát válku neznaly hranic. Dokumenty Podivné zbraně 2. světové války odhalují tajemství těchto bizarních zbraní.
Bitva u Kurska (The Battle of Kursk)
režie: Sergej Gusev, Rusko, 2003, 2x 44 min.
Bitva u Kurska je na seznamu událostí, jež změnily dějiny světa. Na toto téma byla napsána řada knih a natočena řada filmů. Přesto bylo téměř nemožné odhadnout skutečný rozsah bitvy, neboť mnoho dokumentů leželo ukryto v tajných archivech a byly zpřístupněny veřejnosti teprve po 60 letech od výročí bitvy. První část dokumentu je věnována přípravě této rozsáhlé vojenské operace, kterou Hitler považoval za přísně tajnou. Stalin se však dozvěděl o jeho plánech již v samotném počátku. Bývalí agenti KGB nám prozradí, jak se tyto tajné dokumenty dostaly do rukou Moskvy, a bývalí příslušníci Wehrmachtu úplně poprvé otevřeně pohovoří o svých dojmech z Hitlerovy přípravy této předělové bitvy. Druhá část dokumentu popisuje samotnou bitvu a zaměřuje se na střety nedaleko vesnice Prochorovka. Na válečný střet vzpomínají účastníci z obou stran a jejich svědectví je doplněno unikátními fotografiemi tajných německých map a sovětskými i nacistickými dobovými záběry.