Zajímavé na tom všem bylo, že titul byl jinak v normální nabídce Filmexportu za 479,– Kč. Přitom kromě kromě ceny se oba disky jinak nelišily. Naopak, v levnější příbalové variantě získal zákazník ještě něco navíc v podobě plakátu a doplňujících článků.
Ukázalo se tedy, že konečně někdo pochopil, že filmy z éry socialismu, miliónkrát přehrávané v televizích soukromých i veřejnoprávních, nejsou v masovějším měřítku za cenu blížící se pětistovce příliš prodejné. Na tom nic nemění fakt skvělé herecké obsazení ani případné další kvality filmů. Kromě pár nadšenců si je koupil málokdo. Snížením ceny na polovinu se okruh potencionálních zájemců rozšířil a řada lidí usoudila, že za ty peníze mít originální disk ve své videotéce se už hodí. A i když milovníků starších českých filmů je asi menšina ve srovnání s masami konzumentů nejnovějších produktů z Hollywoodu, přesto jich je nezanedbatelné množství a právě tato skupina zatím přicházela ve videopůjčovnách poněkdu zkrátka.
Edice Zlatý fond za dva roky svého působení prokázala svoji životaschopnost a ekonomickou rentabilnost (doufejme, že tomu bude tak i do budoucna).
Ne však natolik, abychom nemohli obdivovat herecké umění Jaroslava Marvana, Josefa Kemra nebo Stelly Zázvorkové, a bavit se jejich osobitým humorem. Ve srovnání s jinými budovatelskými filmy z doby reálněsocialistického schematismu se je Anděl na horách skutečně ideologicky poznamenán relativně málo. A bylo mu to v době jeho vzniku také patřičně vytýkáno. Je to paradox, ale jetomu skutečně tak, že to co je dnes filmu vytýkáno, tedy přílišné agitátorství, bylo v padesátých naopak považováno za nedostatečné a málo zdůrazněné, alespoň tak je to vidět v dobových kritikách.
Je zde rozhovor s filmovým historikem Dr. Taussigem, v němž se dozvíme mnoho zajímavostí, například o tom, že Jaroslav Marvan si skutečně při natáčení na sáňkách zlomil nohu a část filmování absolvoval s nohou v sádře.
I když za krále českých komiků je považován Vlasta Burian, a jeho zaměstnanec Jaroslav Marvan mu v době působení v jeho divadle dělal vlastně jen nahrávače, později kdy Burian byl persekuován stoupala Marvanaova popularita prudce vzhůru, a dokonce zastínila tu Burianovu. A právě dvojice filmů „Dovolená s Andělem“ a „Anděl na horách“ na tom měla lví podíl.
Interaktivní menu; Přímá volba scén; Slovo historika; Fotografie; Biografie a filmografie; Soudobá dokumentace
Audio Dolby Digital 2.0: česky
Titulky: anglické, české pro neslyšící
Obrazový formát: 4:3, PAL
Anglický název: Angel in the Mountains
Režie: Bořivoj Zeman
Hrají: Jaroslav Marvan, Rudolf Deyl ml., Josef Kemr, Stela Zázvorková, Milena Dvorská, Vlasta Fabiánová, František Filipovský, Jaroslav Mareš, Theodor Pištěk, Helena Loubalová, E. Urbanová, J. rozsíval, M. Sedláčková a další.
Námět a scénář: Josef Neuberg, František Vlček
Hudba: Dalibor C. Vačkář
Hraje: Filmový symfonický orchestr, řídí Milivoj Uzelac
Kamera: Jan Roth
Asistent architekta: Olin Bosák
Zvuk: Milan Novotný
Střih: Josef Dobřichovský
Architekt: Karel Lier
Tento DVD byl vydán ve spolupráci s Národním filmovým archivem.